pregled LBTC Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalTražiLatest imagesRegistracijaLogin

  • Share
  • Pogledaj nove komentare od zadnje posjete
  • Vidi vlastite komentare

Logged in as Anonymous. Vaša zadnja posjeta bila je

You are not connected. Please login or register

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down  Poruka [Stranica 1/1]

1pregled LBTC Empty pregled LBTC Mon Jun 06, 2011 2:23 pm

Anette

Anette


Administrator
Administrator
Pregled za Life Beyond The Clouds forum

Prvi utisak:
Pa, da ti iskreno kažem, nisam se baš iznenadila ovog puta kad sam nakon dužeg vremena ušla na LBTC. Navikla sam da budete šaroliki, raznoliki i raznobojni, a ne ovako sivi i tmurni iako je napolju leto! Ali u redu, kako je tako je. Neobična struktura logoa i navigacije upadaju u oči, kao i naslovna slika na portalu, te još neke stvarčice - a da li je to dobro ili loše - o tom' po tom'.

Aktivnost:
Za aktivnost jednog RPG foruma kakav je LBTC, imam samo reči hvale. Jednostavno, dugo se nije mogao pronaći jedan zanimljiv RPG forum, koji ima mnoštvo zanimljivih tema u kojima se može postovati - ljubitelji RPG-a su samo to čekali.
Brojka od preko 116000 postova je pozamašna, to i sami znate - ali čak je i previše (malo alegorije) ako se uzme u obzir da je forum star 4 meseca i da ima preko 180 članova. Svaka čast Lea tebi i staffu na prvenstveno vašem angažmanu oko ovog foruma, jer sam se i sama mogla uveriti u vašu želju da ovaj forum uspije.
Bodovi: 5/5

Izgled:
To je ono što mi je prvenstveno okupiralo svu pažnju kada sam ušla na forum. Pitala sam se jesam li pogrešila adresu jer sam kucala napamet. Jednostavno, nisam vas navikla u ovakvom sivom i sumornom izdanju. Ali kažu - promena je lepa. Valjda se vama ovako sviđa. Nastojaću zanemariti svoje subjektivno mišljenje u ovom delu.
Što se celokupnog skina tiče - jedna veoma zanimljiva struktura koju lično ja jako volim. Tako je jednostavna a ipak odiše nekom elegancijom. Skin je neutralnih boja što ga čini prijatnim za oči. Slike nisu prevelike, odrađene su po grafičkom standardu, što mi se jako sviđa. I pritom mislim na gotovo sve slike - od logoa, preko navigacija i sličica za kategorije, do ikonica. Nisam baš sigurna da je WIO na ovim skinovima potreban - ali istina je da se lepo uklopio, iako je malo veći od grafičkog standarda.
Na prvi pogled forum odiše elegancijom i profesionalnošću, a da li je zaista tako... videćemo!

Bodovi: 4/5

TOTAL: 9/10


Dizajn:

Boje:
Ovaj put ste se odlučili za nijanse neutralnih boja, što je jako smela promena nakon svih onih veselih skinova. Svaka čast na smelosti!
Crvena na logou se fantastično uklapa u konačni dizajn i daje jednu novu - otmenu - dimenziju celokupnog dojma vrha foruma.
Navigacije su crne, i delimično se uklapaju, međutim - ja baš i ne bih rekla da su 100% ove navigacije za ovaj skin. Mnogi greše kod izbora navigacija, mrsko im je popraviti par detalja. Iako se zelena slaže sa mojom trenutnom reklamom od googla koja stoji na forumu, to nije to. Mnogo bolje izgleda ova! Čudo šta malo Saturationa može da učini Smile
Homepage je prilično jednostavna i neuredna. Može to mnogo elegantnije.
Kategorije i njihove sličice ne kvare celokupni dojam o forumu.
A kada se sabre po pola boda za homepage i jednu navigaciju, to je od prilike:

Bodovi: 9/10

Slike:
Već sam prokomentarisala gotovo sve. Logo, navigacije, ikonice, buttonsi, sličice za kategorije - kompletno sve, odrađeno perfeskcionistički i do kraja.
(Zanemarićemo onu jednu navigaciju Wink )
Pozadinu nisam pomenula - takođe, uklapa se u celokupni dojam neutralnih boja.
Što se tiče slike na portalu koju sam već pomenula - ostao je jedan tračak nekadašnje šarolikosti vašeg foruma. Međutim, koliko god ja volela šareno i sve ove divne boje - ta slika se uklapa. Pogotovo jer je portal vaša početna strana. Najbolje bi bilo da uradite jedan Desaturation na toj slici.
Takođe - struktura logoa je specifična - do sada nisam videla logo na kojima slike nisu spojene. Osim kod nekih 'pacijenata' sa očajnim lookovima.
Ali ovo je jedan izuzetak. Po meni, fantastično sklopljenje slike - fantastično odrađeno, fantastičan nastup boja. Kako i na headeru tako i na WIOu. Pohvale dizajneru.
Sličice za PDF-ove su veoma zanimljive, odgovaraju opisima i tematici PDF-ova i celokupnog foruma. Što se mene tiče - mislim da su prilagodljive za sve tipove lookova (svetlih, tamnih, šarenih, neutralnih) i moj savet je da se ne mučite i ne menjate ih više.
Odgovarajuće su veličine što je svakako veliki plus.
Koliko vidim, footer nemate - ali ga je veoma pametno zamenio WIO, tako da se njegov nedostatak i ne primeti baš mnogo.

Bodovi: 9/10

Skripte/bagovi:
Na forum sam ulazila sa tri različita browsera i to sa najnovijih verzija Mozille, Google Chromea i Saffarija - i bagova nema.
Skripte - koji inače prema mom mišljenju - su nepotrebne za ovakvu vrstu foruma - nemate i to je dobro jer usporavaju rad foruma.
Jedini kod koji se može smatrati pod skriptu je onaj za skrolovanje reklamnih banera - i on radi perfektno.
Bodovi: 5/5

TOTAL: 23/25


Organizacija i profesionalnost:

Dužina indeksa:
Dužina indeksa jeste malo prevelika, mada se čini da je sve perfektno organizovano.
Pošto se u ovom delu traži moj pristup - tj. kako bi ja to uredila da sam na vašem mestu, to bi otprilike izgledalo, sa malim izmenama i duounama, ovako:
-LBTC SPACE
×Life Beyond Clouds
××Rules of Queen Blair
××LBTC blog

×Turist biro
××LBTC Fan Clubs

WORLD OF MAGIC je dobro organizovana kategorija, mada bi se mogla spojiti sa kategorijom CITY RULES! i postati jedna - najbolje sa imenom A PLACE WHERE GOSSIP BEGGINS - dok bi posle njih išla kategorija THE WORLD OF GAMES.
PDF Application & Information mogao bi se nekako ugurati u WORLD OG MAGIC kategoriju, ili možda čak i u Turist Biro.
LIFE OUTSIDE OF HOLLYWOOD ste dobro organizovali, ima praktično svega - od diskusija do igrica preko ozbiljnijih diskusija o filmovima i marketinga.
Odlično organizovano i pomalo originalno.
Od kada sam prvi put došla na forum, privukla mi je pažnju kategorija Your World. Samo 5 postova?
Veoma ste velikodušni. Mada zauzvrat i vi dobijate publicitet, ipak mislim da malo trebate da podignete kriterujim - na npr. 30 ili čak 50 postova.
Bodovi: 7/10

Pravila i broj članova Tima:
E sad ste me malo i razočarali. Nakon ovakve originalnosti - ja uđem u pravila i vidim pravila koja sam ja pisala za Twilight Saga Forever forum.
U redu je to, ali nekako mi ne ide uz vaš imidž.
Šta da kažem o svojim pravilima - gramatički ispravno napisana, poštuju našu latinicu (ć,č,š,đ,dž). Veoma kratka, jasna i ne previše stroga - baš onakva kakva trebaju da budu.
(Malo mi glupo sada, pošto ispade da sama sebe hvalim xD)

Što se tima tiče... jednostavno ga ne vidim. Ne vidim grupu moderatora i ne vidim grupu administratora. Vidim grupu pisaca koju sačinjavaju 3 člana.
Pošto ovde nema liste ko šta radi u informacijama, meni je žao - ali ne mogu oceniti ovaj deo.
Stoga ocenjujem samo deo za pravila, a na ovaj vam smanjujem bodove.
Bodovi: 5/10

Gramatika i pravopis:
Za pravila sam već rekla da su napisana gramatički ispravno i da prate nađu latinicu.
Što se tiče opisa kategorija i imena samih kategorija - nemam zamerki - veoma opširno, lepo sročeno i gramatički ispravno.
Samo tako nastavite.

Većina postova (od strane staffa kojeg mogu da vidim) je napisana u glavnom delu foruma, kako i treba da bude.
Relativno gramatički i tačno i slova poštuju našu abecedu (dakle č,ć,ž,š,đ,dž), što je za svaku pohvalu. MAda ima i onih koji to ne rade, ali makar ne pišu f3n5er5k1 (fenserski xD).
Sve dok se to poštuju nema opasnosti da bi vaš forum mogao da nastrada od strane spammera.
Bodovi: 10/10

TOTAL: 22/30


Aktivnost:

Broj članova:
Preko 180 članova za četiri meseca postojanja foruma je odlična brojka - sa obzirom na temu i nepopularnosti takvih foruma.
Ovo je odlično - ali dakako može mnogo bolje.
Sa sigurnošću znam da biste mnogo bolje prošli ako malo proširite vidike reklamiranja.
Naravno - redovnom razmenom i reklamiranjem po forumima, društvenim mrežama i preko prijatelja možete steći mnoštvo članova. Ali još je bolje ukoliko u svet foruma uvedete i druge.
Pošaljite mailove na adrese nekih tinejdžerskih novina koje objavljuju pisma čitatelja, pomenite nešto u vezi njih i obavezno pomenite forum - organizujte i članove da urade isto - sigurno vam neće naškoditi a zauzvrat dobićete mnogo članova i još postova.
Bodovi: 13/15

Broj poruka i tema:
Preko 116000 postova sa preko 180 članova - od kojih sigurno nekoliko i nije toliko aktivno - za 4 meseca je jedan od najvećih rekorda koje sam videla u poslednje vreme.
Osim toga, postovi su strogo ograničeni tako da je spam u spam delu - gde i treba da bude - a ostali postovi najviše u glavnim kategorijama. Svaka čast na tome i samo ovako nastavite!
Bodovi: 15/15

Spam:
Kao što rekoh, spam je ograničen u one delove gde treba da bude - u spam delu. Nema većih ispada u glavnim kategorijama - što mi je drago jer predstavlja vaš forum u odličnom sjaju.
Bodovi: 5/5

TOTAL: 33/35


UKUPNO BODOVA: 87/100




Komentar pisca: Dodajem ovu rubriku da kažem i ja nešto sa svog stanovišta subjektivnog mišljenja.
Trudila sam se da budem što objektivnija prema looku foruma i ispala sam prično dobra u tome. Inače, samo da znaš - šareni lookovi više pristaju tematici foruma, a svi prošli su bili bombe. Ovaj je takođe predivan - ali predstavlja veliku promenu.
Što se ocene tiče - prilično je visoka, jer sve što pređe preko 50 je veoma dobro.
Znaš, ja sam mnogo tvrda na oceni, vidim i najmanje greške, ali vi ste se potrudili da nemate ni to.
Popravite, ako želite, ono što sam navela i sledeći put će ocena biti i preko 95 Wink
Bravo Lea, nastavi punom parom napred sa svojim staffom i nastavićete biti jedan veliki RPG forum.
P.S. Ovo je jedan od najvećih pregleda što sam napisala. Nadam se da si zadovoljna.
~Lep pozdrav svima na LBTC - Adelisa ♥️

http://www.iansbalkan.com

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh  Poruka [Stranica 1/1]

Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu